Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

TURİSTİK DOĞU EKSPRESLİ KARS TURU

ANTALYA ÇIKIŞLI TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TRENİ ile BUTİK KARS TURU (Doğu Ekspresi ile Gidiş / Uçakla Dönüş)

 

 

 

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Programı

 • 1. Gün
  ANTALYA- ANKARA YOLCULUĞU ve TURİSTİK DOĞU EKSPRESİNE YERLEŞİM

  Siz değerli misafirlerimizle Antalya Otogarında buluşuyoruz. Ankara’ya hareket ediyoruz. Ankara’ya ulaştıktan sonra Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuz da odalarımıza yerleşiyor ve yaklaşık olarak 32 saat sürecek uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun muhteşem kar manzaralarını görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Trenin restoranında alabilirsiniz. Gecemizi vagonlarımız da keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. 1. gece konaklama trende 2 kişilik yataklı vagonumuzda olacaktır.

 • 2. Gün
  TRENDE ANKARA KARS SEYAHATİ ( İLİÇ - ERZİNCAN - ERZURUM )

  Trenimiz sabah saat 06.48 sularında İliç Tren İstasyonu'na ulaşıyor. Tren, burada 3 saat mola verecek; dilerseniz kompartmanınız da uykuya devam edebilir veya tren tarafından düzenlenecek Kemaliye, Karanlık Kanyonu turuna katılabilirsiniz. Daha sonra İliç Tren İstasyonu'ndan saat 09.53'de yolculuğumuz devam edecek ve saat 11.44'de Erzincan'a ulaşacak. Tren burada da 3 saat mola verecek ve dileyenler yine tren tarafından düzenlenecek Ekşisu, Çağlayan, Altıntepe turuna katılabilirler. Tren Erzincan'dan saat 14.34'de hareket edecek doğanın eşsiz görüntülerine tanık olacağınız yolculuğunuz verilecek 3 saatlik son mola için 18.22'de Erzurum'a ulaşacak. Dilerseniz Erzurum'u gezip, çağ kebabı yiyebilirsiniz. Veya çağ kebabını kompartımanınıza isteyebilirsiniz. Mola sonrası saat 21.02'de Erzurum'dan hareket ediyoruz ve saat 00.37'de Kars'a varış. Kars Tren Garı'nda rehberimizle buluşup özel aracımız ile otelimize transfer oluyor ve güzel bir uyku için odalarımıza yerleşiyoruz.

 • 3. Gün
  BOĞATEPE KÖYÜ - PEYNİR MÜZESİ – ÇILDIR GÖLÜ (KIZAKLI GEZİ )

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında, Doğu Anadolu'nun en yüksek gölü olan Çıldır gölüne varıyoruz göl kenarın da yarım saatlik Kar kızaklarıyla kızak turu yapıyoruz (Ekstra) sonrasın da göl buzlarının kırılarak yakalanan balıklardan oluşan öğle yemeğimizi yiyoruz. Devamında Kars merkeze geliyoruz, akşam yemeğine kadar Karlarla kaplı Rus mimarinin en güzel örneklerini göreceğiniz sokaklarda serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Dileyenler Kafkas gecesine katılabilirler. (Ekstra)

 • 4. Gün
  ANİ HARABELERİ

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 1 saat sürecek olan UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ne ulaşıyoruz. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu'nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Kars merkeze dönüş alışveriş için serbest zamana sahipsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

 • 5. Gün
  KARS ŞEHİR TURU – RUS YAPILARI – TARİHİ SOKAKLAR VE DÖNÜŞ YOLCULUĞU

  Otelde alınan kahvaltı sonrasında tüm gün Kars şehir merkezi gezisi. Rus işgali sırasında tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars'ta; işgal sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Camii), Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, yerler arasındadır. Kars şehir turumuz sonrası Kars havaalanına giderek Antalya uçuşunun ardından Antalya Havalimanına iniyoruz. Bir başka LakeSea Travel organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagon ( ANKARA - KARS ) Tren Bileti

* KARS – ANTALYA Uçak Bileti

* Antalya- Ankara Otobüs Bileti

* Havalimanı Transferleri

* Kars’ta 3 Gece Otel Konaklaması / 1 Gece Trende Yataklı Vagon Konaklaması

* 3 Sabah Kahvaltısı - 2 Akşam Yemeği

* Rehberlik Hizmetleri

* Tüm Transfer ve Şehir Gezileri

* Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Çıldır Gölü Kızak Ücreti

* Kafkas Gecesi

* İlk Akşam Yemeği

* Öğle Yemekleri 

Ek Bilgiler

ERKEN REZERVASYON KONTENJANI DOLDUKTAN SONRA FİYATLAR KADEMELİ OLARAK ARTIŞ GÖSTERECEKTİR, NORMAL FİYAT UYGULANACAKTIR.

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Benzer Turlar

ANTALYA ÇIKIŞLI GÜNÜBİRLİK 13. ALAÇATI OT FESTİVALİ 2024

ANTALYA ÇIKIŞLI GÜNÜBİRLİK 13. ALAÇATI OT FESTİVALİ 2024

OTOBÜS 1
 • 19.04.2024
 • 1.250,00 TL

GÜL HASADI-SALDA GÖLÜ TURU

Gül Hasadı - Salda Gölü Turu

otobüs Günü Birlik
 • 05.05.2024
 • 1.250,00 TL

ISPARTA LAVANTA TARLALARI & BURDUR SALDA GÖLÜ TURU

GÜNÜBİRLİK ISPARTA LAVANTA TARLALARI & BURDUR SALDA GÖLÜ TURU

OTOBÜS Günü Birlik
 • 16.06.2024
 • 1.250,00 TL

Antalya Çıkışlı Büyülü Kapadokya - Kayseri Erciyes Turu

ULAŞIM - KONAKLAMA DAHİL ANTALYA ÇIKIŞLI BÜYÜLÜ KAPADOKYA TURU

OTOBÜS 2 gece

ANTALYA ÇIKIŞLI BATI KARADENİZ TURU 2 GÜN 1 GECE

LAKESEA TRAVEL KALİTE VE GÜVENCESİYLE SİZLERDE BU HEYECANI YAŞAYIN.

OTOBÜS 1 GECE

ANTALYA ÇIKIŞLI SAPANCA MAŞUKİYE ORMANYA TURU

LAKE SEA TRAVEL GÜVENCESİ VE KALİTESİ İLE ESKİŞEHİR'VE ÇEVRESİNİN GÜZELLİKLERİNİ KEŞFET

OTOBÜS 1 GECE

ANTALYA ÇIKIŞLI KEYFİ KARADENİZ AYDER YAYLASI TURU

ANTALYA'DAN AYDAR YAYLASI NA UZANAN UZUN VE KEYİFLİ BİR YOLCULUK

UÇAK 3 GECE

Yorumlar