Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Granada Luxury Okurcalar

 • Genel Tanıtım

  Güler yüzlü personeli ve kaliteli hizmet anlayışı ile beğenilen Granada Luxury Okurcalar, Akdeniz’in sevilen kıyılarından Alanya’da misafirlerini ağırlıyor. Denize sıfır konumdaki tesisin kum ve çakıl karışık plajı bulunuyor. Tesiste yetişkinler ve çocuklar için yüzme havuzu ve aquapark eğlencesi mevcut.

  Ultra Her Şey Dahil konsept ile hizmet veren tesiste açık büfeservisi olan ana restoran dışında 4 adet a la carte restoran da bulunuyor. Öğle ve akşam yemeklerinde diyet ve vejetaryen lezzetler de sunuluyor.

  Hem balayı çiftlerine hem çocuklu misafirlere özel imkanlar sunan tesiste çocuklara özel disko ve mini kulüp hizmeti bulunuyor. Tesiste eğlence gündüz aktiviteleri, akşam şovları ve canlı müzik ile gün boyu sürüyor.

  Dileyen misafirler Granada Luxury Okurcalar’ın SPA alanında hamam, sauna, buhar odası, buz odası ve masaj uygulamaları gibi olanaklardan yararlanabilir. Spor yapmak isteyen misafirler için fitness merkezi mevcut.

 • Yeme / İçme

  Sabah, öğle ve akşam açık büfe yemekleri ücretsiz. Öğle ve akşam yemeklerinde diyet ve vejeteryan büfe bulunuyor. Tesisin belirlediği markalar dahilinde bazı yerli ve yabancı, alkollü ve alkolsüz içecekler tesisin belirlediği bir barda 24 saat ücretsiz. Taze sıkılmış meyve suları yalnız sabah kahvaltsında ücretsiz. A la carte restoranlar bir gün öncesinden rezarvasyonlu ve ücretli. Mini bar giriş günü; su, bira, gofret, çubuk kraker ve soft içecekler ile dolduruluyor olup, günlük bir defa yenileniyor.  Shark Bar (Mendirek) 10.00-00.00 saateleri arasında, Pool Bar 10.00-00.00 ve Atrium Bar 23.00-06.00 saatleri arasında, Lobi Bar 08.00-00.00, Vitamin Bar (taze meyve suları ücretli) 10.00-16.00, Disko Bar 23.00-02.00, Beach Bar 10.00-17.00, Corner Cafe Bar ise 22.00-06.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

 • Restoranlar Tesiste 4 adet a la carte restoran bulunuyor.(Ücretli)
 • Hizmet Saatleri
  07.00-10.00 Kahvaltı 10.00-11.00 Geç Kahvaltı (Ana Restoran) 11.30-18.00 Snack Restoran (Açık Alan) 12.00-15.00 Snack A la Carte (Açık Alan) 11.00-18.00 Pastane 12.30-14.00 Öğle Yemeği
  19.00-21.00 Burger Land 18.30-19.30 Çocuk Büfesi 19.00-21.00 Akşam Yemeği 19.00-21.00 A la Carte Restoranlar 22.00-06.00 Gece Büfesi (Ana Restoran)
 • Konum

  Okurcalar mevkiindeki tesis; Alanya merkeze 30 km, Side merkeze 37 km, Antalya Havalimanı'na 90 km ve Antalya şehir merkezine 95 km mesafede bulunuyor. 

 • Diğer Olanaklar

  Ultra Her Şey Dahil Konseptinde Sunulan Ücretsiz Hizmetler

  • Giriş esnasında misafirlere içecek ikramı
  • Evlilik yıl dönümü ikram tabağı, şampanya, oda süslemesi ve kutlama kartı
  • Tüm odalara çay ve kahve seti
  • Balayı odalarına özel konsept
  • Evlilik, yıl dönümü, gibi özel günlerde misafirlerin odasına özel tebrik kartı bırakılması
  • Çocuklu misafirler için özel çocuk arabası hizmeti (depozitolu)
 • Balayı
  • Giriş günü odaya şampanya, mevsim meyveleri ve ikram tabağı
  • Oda süslemesi
  • Konaklama sırasında uygun olan bir gün odaya kahvaltı ikramı
  • SPA salonunda alınacak bir masaj için %10 indirim
  • Pavilyon rezervasyonlarında %10 indirim 
  • Bornoz servisi (depozitolu)
 • Genel Uyarılar

  Granada Luxury Okurcalar odalarına giriş, saat 14.00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12.00'dir. Tesise evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı, mevsim koşullarına bağlı.  Bazı özel odalar haricinde, diğer odalarda yapılacak 2+1 veya 3+1 konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve verilen ilave yataklar sabit yatak konforunda olmayabilir. Odaların bazılarında sofa bulunuyor. Tesiste verilen Ultra Her Şey Dahil konaklamalar, giriş günü öğle yemeği ile başlar, konaklanan gece sayısı kadar akşam yemeğini içerir ve çıkış günü kahvaltı ile son bulur.

  Konaklama yapılacak odanın, aile odası, süit oda gibi özel tip odalar olması halinde, konaklama yapacak misafirlerden herhangi biri otelden erken ayrılırsa ücret iadesi yapılmaz.

  Konum, haritalar ve otelin genel alanlara mesafesi mümkün olduğunca bilgi sunmak içindir. Bu bilgilerin kesinliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul edilmez. En güncel tam yerleşim bilgileri ve yönlendirmelerini temin etmek için doğrudan otel ile iletişime geçilmesi yolcunun kendi sorumluluğundadır. Rezervasyonu yapan kişi otelde konaklayacak tüm kişilerin isimlerini doğru bir şekilde girmekle yükümlüdür. Rezervasyonunuzu yaparken doğru e-posta adresinin ve transferler için doğru cep telefonu numarasının girildiğinden emin olmak kişinin sorumluluğundadır.Tesislerin konsept dahilinde sunduğu hizmetler ve bazı hizmet alanlarının kullanımı, Covid-19 kapsamında çıkan genelgeler ve yasal düzenlemelere göre konaklama süresince sınırlandırılmış ya da kapatılmış olabilir. Bazı hizmetler ise kısmen veya tamamen sunulamayabilir.Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Etstur sorumlu değildir.Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Etstur sorumlu değildir.
 • Büyüklük Bilgisi 24.000 m² alana kurulu tesisin 598 odası bulunuyor.
 • Covid-19 Kapsamında Alınan Tedbirler
  Çalışanlar Konusunda Alınan Önlemler;
  · Tesiste 24 saat yetkili sağlık hizmeti sağlanır.
  · Tesiste olası hastalık ve vaka durumlarıyla ilgili aksiyon planları oluşturulmuştur.
  · İşe girişlerde sağlık taraması yapılır, personellerden olası hastalıkların otel yönetimine bildirilmesi konusunda taahhüt alınır.
  · Mesai başlangıcı öncesinde tüm çalışanların dijital ateş ölçer ile ateşleri ölçülür ve risk teşkil eden personele iş başı yapmaz.
  · Çalışanların günlük olarak kullanmakta olduğu servis araçları sık sık havalandırılarak alkol, klor bazlı dezenfektanlar ile dezenfekte edilir. Transferler sosyal mesafe kuralına uygun maske kullanımı ile tüm kişisel önlemler alınarak gerçekleştirilir.
  · Çalışanlar tesisin anlaşmalı sağlık kuruluşundan yetkili hekimler tarafından pandemi ve önlemleri hakkında eğitim almıştır ve eğitimler, düzenli olarak devam etmektedir.
  · Tüm çalışanlar alınan eğitim doğrultusunda hizmet verir, salgın hastalık önlem kurallarını (sosyal mesafe, dezenfeksiyon, el ve kişisel hijyen kuralları vb.) uygular.
  · Çalışanlar çalışma esnasında maske ve gerekli durumlarda (gıda üretimi vb.) eldiven kullanır.
  · Misafir ve çalışan alanlarında pandemi ve hijyen kuralları bilgilendirme afişleri bulunur.
  · Çalışanlar günlük olarak üniformalarını değiştirir ve üniformalar 60˚C sıcaklıkta yıkanarak dezenfekte edilir.
   
  Giriş ve Çıkış İşlemlerinde Alınan Önlemler;
  · Otel girişinde bulunan termal kameralar ile giriş yapan misafirlerin ateş ölçümü yapılır; olumsuz bir durum ile karşılaşılması durumunda KVK Kanunu’na ve otel pandemi prosedürüne uygun olarak hareket edilir. Tüm misafirler için korumaya yönelik önlemler alınır.
  · Misafir girişi için koridor oluşturularak temas en aza indirilmiş, sosyal mesafe kuralı tanımlamaları oluşturulmuştur.
  · Misafir bavul ve diğer eşyaları giriş esnasında dezenfekte edilir ve düzenli olarak dezenfekte edilen valiz odalarına alınır.
  · Giriş işlemleri sırasında pandemi kuralları ve işleyiş bilgilendirmesi yapılır; misafirlere gerekli bilgilerin bulunduğu el broşürleri verilir.
  · Bulaşıcı hastalıklarla ilgili sorumlulukları hatırlatmak ve bilgilendirmek amacı ile misafirlere bir taahhütname imzalatılır.
  · Giriş ve çıkış işlemleri esnasında kullanılan kalemler ve tüm oda anahtar kartları kullanım sonrası UV sterilizatör dolabına kaldırılır. Sterilizasyon süresi tamamlandıktan sonra tekrar kullanıma alınır.
   
  Konaklama Konusunda Alınan Önlemler;
  · Kat görevlileri oda temizlikleri esnasında kişisel koruyucu donanımlarını kullanır. Her oda değişiminde koruyucu donanımlarını değiştirir ve el yıkama – dezenfeksiyon kurallarını uygular.
  · Oda temizlikleri lisanslı kimyasal ürünler ile yapılır; sık temas edilen noktalar (kapı kolu, telefon, kumanda, mini bar vb.) bu ürünlerle dezenfekte edilir.
  · Tekstil ürünleri günlük olarak değiştirilir. Değişim işlemleri katlanarak bohçalama şeklinde toz ve partikül oluşumuna izin verilmeden yapılır. Kirli tekstil ürünlerinin, 60 ˚C sıcaklıkta yıkanarak dezenfeksiyonu sağlanır.
  · Temizlik tamamlandıktan sonra oda 1 saat havalandırılır ve 10 dakika ozon jeneratörü/dumanlama sistemi ile dezenfekte edilir.
  · Buklet malzemeleri odalara yerleştirilmeden önce dezenfekte edilir.
  · Her odada, el dezenfektanı bulunur. Oda klimaları check – out sonrası dezenfekte edilir.
   
  Restoran ve Barlarda Alınan Önlemler
  · Mal kabul esnasında tüm dış ambalajlar soyularak, iç ambalajlar uygun yöntemler ile (buhar, pulverize dezenfektan) dezenfekte edilir.
  · Tedarikçilerin kapı girişinde vücut sıcaklık ölçümleri yapılır.
  · Temizlik molası saatlerinde detaylı sanitasyonu sağlamak ile görevli olan, restorana özgü bir Sanitasyon Takımı kurulmuştur. Restoran alanlarında bulunan tüm yüzeyler (yüzey dezenfektanları ile), ortam havası (pulverize dezenfektanlar, UV ışık, ozon cihazları ile ), ekipmanlar (yüzey dezenfektanları ile) dezenfekte edilir.
  · Otelde açık büfe kullanım kuralları belirlenmiştir. Bu doğrultuda açık büfe servisleri çalışanlar tarafından yapılır; adet sunum tabakları ise misafirler tarafından alınabilmektedir.
  · Izgara, yumurta istasyonu gibi aksiyon/canlı pişirme veya sunum noktaları tedbirlere uygun şekilde yeniden düzenlenmiştir.
  · Yiyecek ve içecek alanlarında masa aralıkları sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ayarlanmıştır.
  · Restoranlarda masalara önceden servis açılmaz; masa örtüsü ve bez peçete kullanılmaz. Misafir kullanımı öncesi masa ve sandalye kolçakları servis elemanı tarafından dezenfektan ile silinir.
  · Menaj (tuzluk ve karabiberlik) malzemeleri tek kullanımlıktır ve masada bulunmaz. Misafir kullanım miktarı öğrenilerek servis elemanı tarafından servis edilir.
  · Self servis çay, kahve ve soğuk içecek makineleri kullanımdan kaldırılmıştır. Servis çalışanlar tarafından sipariş alınarak yapılacaktır.
  · Bardak, tabak gibi ortak kullanım malzemeleri her kullanım sonrası su ve deterjan ile buharlı makinelerde yıkanır.
  · Büfe ve barlarda sosyal mesafe tanımlamaları bulunur.
  · Otel doluluk oranlarına göre tüm outletler için maksimum misafir sayısı belirlenmiştir. Böylece masa aralıkları, üretim ve servis hızı/özeni kontrol altına alınmaktadır.
  · Misafir talebi olmadığı sürece tüm içecek servisleri tek kullanımlık ekipman kullanılarak yapılır.
  · Servis ekipmanları (çatal, bıçak, kaşık vb.) günlük olarak klorlu suda daldırma yapılarak dezenfekte edilir.
  · Oda servisi ve a la carte menüleri Info TV ve mobil uygulamaya yüklemiştir. Misafir bilgilendirmesi dijital olarak yapılır.
  · Odasında yemek isteyen misafirler (yaşlı, engelli, hasta ve çocuklar) için, talebe bağlı olarak misafir odasına ana büfeden yemek servisi yapılır.
   
  Havuz, Plaj ve Eğlence Alanlarında Alınan Önlemler;
  · Havuz ve plajda bulunan şezlonglar sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlenmiştir. Tesisin şezlong kapasitesi, tüm misafirler için yeterli durumdadır.
  · Havuzlar hijyen konusunda yasal şartları sağlayacak şekilde dezenfekte edilir. Tüm havuzların ters yıkamaları günlük, klor şoklamaları haftalık şekilde yapılır. Klor seviyesi açık havuzlarda 1 - 1,5 ppm arasında tutulur. Periyodik ölçümlerin izlenebilirlik kayıtları tutulur.
  · Havuz ve plaj kullanım alanları (şezlong, soyunma kabinleri, zeminler vb.) düzenli olarak temizlenir ve dezenfekte edilerek kayıt altına alınır.
  · Kapalı havuz havalandırma sistemi düzenli olarak çalışır ve temizliği sağlanır. Eğlence ve şovlarda grup gösterileri, spor aktiviteleri (dart, havuz oyunu) sosyal mesafe kuralları belirlenmiş şekilde gerçekleşir.
  · Yönlendirici işaretler ile misafirlere sosyal mesafeyi korumaları konusunda küçük hatırlatmalar yapılır.
  · Ortak kullanım aktivite ekipmanları her aktivite sonrası dezenfekte edilir. (Tavla, boccia topları, oyun topları, tenis, masa tenisi, yoga, pilates ve fitness ekipmanları, mini kulüp oyuncakları, mini kulüp kaydırak, salıncak gibi ortak alan malzemeleri vb.)
   
  SPA ve Spor Salonunda Alınan Önlemler;
  · Hamam, sauna, masaj alanlarında tek kullanımlık bakım ürünleri kullanılır.
  · Masaj odaları her misafir kullanımından sonra uygun ekipmanlar ile dezenfekte edilir. Uygulama yapan personeller, kişisel hijyen kuralları eğitimi almıştır ve el yıkama - dezenfeksiyon kurallarını uygular.
  · Sauna, hamam ve buhar odalarının kullanım kapasiteleri belirlenmiştir.
  · Sauna, hamam ve buhar odalarının düzenli aralıklarla dezenfeksiyon işlemleri yapılır; gün sonunda havalandırılır.
  · Tüm fitness aletleri kullanım öncesi ve sonrası görevli personel tarafından tek kullanımlık ekipman ile dezenfekte edilir.
  · Spor alanı ozon cihazı ile dezenfekte edilir ve günlük havalandırılır.
  Mini Kulüpte Dezenfeksiyon Tedbirleri
  · Mini kulüpte çocuklara dağıtılacak defter, kağıt gibi malzemeler tek kullanımlıktır. Sulu boya, resim kalemi gibi ekipmanlar her kullanım sonrası ve öncesi dezenfekte edilir.
  · Çocuk havuzu, çocuk kaydırağı, çocuk şemsiyesi gibi bölgeler suyla seyreltilerek hazırlanmış̧ klor çözeltisi ile sıklıkla dezenfekte edilir.
  · Çocuklara içecek verilirken tek kullanımlık bardaklar kullanılır.
  · Mini kulüpte tüm çocuklar sosyal mesafe kuralına uygun olarak oyunlara dahil edilir.
  · Mini kulüpte zemin kaplaması ve el temas yüzeyleri, başta olmak üzere kolay temizlenebilir, kir tutmayan malzemelerden oluşmaktadır.
  · Mini kulüp girişlerinde hijyenik paspas bulunur.
  · Mini kulüp girişinde ve oyun alanlarında el dezenfektanlıkları bulunur.
  · Çocukların ateşi ölçüldükten sonra mini kulüp kaydı yapılır.
  · Mini kulüp çocuk tuvaletleri, her kullanımdan sonra uygun dezenfektanlarla dezenfekte edilir.
  · Tüm ortak kulanım alanları ve oyuncaklar sıklıkla ozon jeneratörü̈ ve uygun dezenfektanlarla dezenfekte edilir.
  Bulaşmanın Önlenmesi ve Atık Uzaklaştırma
  · Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 7 Nisan 2020 tarih ve 84334 sayılı genelgesi gereği, atıkların yönetimi konusundaki mevcut uygulamalarımıza eklemeler yapılmıştır.
  · Tek kullanımlık koruyucu ekipman ve giysi atıklarının uzaklaştırılması amacıyla gri renkli veya gri etiketli atık kutuları bulunmaktadır.
  · Bu atıklar konteynerlerde 72 saat bekletildikten sonra EVSEL ATIK grubu ile birlikte sevk edilir.


 •  

Fiyatlar

  Müsaitlik İçin Arayınız

Otel Konum

Benzer Oteller

Azura Deluxe Resort & Spa
Azura Deluxe Resort & Spa
 • Antalya / Alanya / Avşallar
 • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Müsaitlik İçin Arayınız

Yorumlar